metadata nuotraukos ir jo valymas

Metadata nuotraukose – ka privalote apie tai žinoti?

Metadata nuotraukose – ka privalote apie tai žinoti?

Kaip jau buvo kalbėta video viršuje, metadata – tai tam tikra apie Jus saugoma informacija nuotraukoje. Tai gali būti Jūsų foto aparato, telefono, objektyvo, blykstės modelis ar serijos numeris. Taip pat saugoma įvairiausios paslėptos informacijos ir netgi nuotraukos darymo geografinė vieta.

Galite įsivaizduoti? 🙂 Joje matosi net GPS informacija, jei tuo metu buvo įjungtas „location services“ Jūsų įrenginyje.

Metadata saugo net GPS informacija jusu nuotraukoje


Todėl metadata būtinai turite pašalinti prieš naudojant nuotrauką ar nuotraukas Ebay ir Paypal.

Aš patarčiau valyti nuotraukas reikia ar nereikia, kad netyčia nepamirštumėte to padaryti tada, kai iš tikrųjų to reikia.

Čia panašiai kaip pradedančiam vairuotojui rodyti posūkius aikštelėse ar garažų koperatyvuose tam, kad atsirastų įprotis tai daryti. 🙂

Tai tūrėtų būti ypač aktualu tiems, kas vieną ar kitą savo paskyrą yra užsiblokavęs ir atsidarė naują ar naudojasi svetimomis (draugų, giminaičių). Tą minutę kai Ebay ar Paypal pamatys, jog naudojatės ta pačia foto kamera ar telefonu, galite sakyti sudie savo naujai paskyrai.

Tiems kas nėra dar nieko užsiblokavęs, tai irgi patarčiau būti vienu žyngsneliu priekyje ir saugotis iš anksto, o įpatingai tie kas dirba ne su viena Ebay ar Paypal paskyra.

Na pačia esmę supratote 🙂 prisitaikykite šia informacija pagal savo situacija.

Beje ne tik Ebay ar Paypal linkę sutikrinti Jūsų nuotraukas, reikėtų žinoti, jog valyti nuotraukas reikia ir visoms kitoms bankinėms institucijoms ar e-piniginėms.

Matadata informacijos išvalymas super lengvas, pasitelkiant į pagalba tokias programas kaip BatchPurifier, kadangi su jomis vienu metu galite tai padaryti visam “folderiui”  ir nereikia žaisti po vieną nuotrauką.

Programos “free” versija yra tinkama tik JPEG failams, jeigu naudojate kažkokius kitus nuotraukų formatus, siūlyčiau nusipirkti mokamą versija (kaina tikrai simbolinė). Arba tiesiog paieškoti internete kitų programų.

Kaip būtų gaila, jeigu dėl tokios smulkmenos užsiblokuotumėt paskyras ir tektų vėl viską pradėti iš pradžių.

Sėkmės!

NUORODOS PARSISIUNTIMUI

BatchPurifier – spauskite >>>ČIA<<<

Svetainė kurioje galite pasitikrinti savo foto informacija – spauskite >>>ČIA<<<